Training
Eerst worden de basistechnieken zoals hand- en voetstanden aangeleerd. Vervolgens wordt aandacht besteed aan mentale training, souplesse, snelheid en kracht. Dan ontstaan de zeer gecontroleerde en vaak hoge bewegingen die voor Taekwondo zo kenmerkend zijn.
Om de diverse stoot- en traptechnieken correct uit te voeren is veel training vereist. Daarbij wordt nogal wat van het evenwichtsvermogen gevraagd, omdat je tijdens het uitvoeren van de traptechnieken regelmatig op één been staat. Belangrijk is dat de lichamelijke conditie gelijke tred houdt met de vooruitgang in technieken.
Basisonderdelen training
*Stijlvormen of Poomsee — een gevecht tegen een denkbeeldige tegenstander, waarbij aanvals- en verdedigingstechnieken in een vast patroon worden uitgevoerd.
*Zelfverdedigingtechnieken of Hosinsul — manier van zelfverdediging tegen alle vormen van aanvallen zoals vastpakken, verwurgen, klemmen of aanvallen met een stok of mes.
* Breektechnieken of Kyokpa — manier om voorwerpen te leren breken. Met deze techniek wordt op spectaculaire wijze aangetoond of iemand zijn bewegingen goed beheerst.
* Sparring of Kyorugi — een vrij gevecht tussen twee partners waarbij zoveel mogelijk punten moeten worden gescoord.
Proefles?
De trainingen en het tempo worden aangepast aan het niveau van de leerling. Nederland telt ruim 170 sportscholen en verenigingen die zijn aangesloten bij de Taekwondo Bond Nederland (TBN).Op de pagina ‘clublijst’ vind je een sportschool bij jou in de buurt. Vaak is het mogelijk om een proefles te volgen. Lid worden van de TBN kan via je sportschool of online.




rss