Stijl en sparring seminar
Stijl en sparring seminar op zijn Paasbest
Door meer dan zeventig taekwondoka’s is op Paaszaterdag met veel enthousiasme deelgenomen aan het stijl en sparring seminar van District West. Sporthal De Paperclip in Utrecht bood hiervoor een centrale locatie. Een dynamisch programma met topdocenten deed de rest.
Gestart werd met een gezamenlijke warming up die verzorgd werd door Mike Fox, Nationaal coördinator breedtesport van Taekwondobond Nederland, die het evenement mede georganiseerd had met de breedtecoördinator van District West. Na de warming up waren het Steve Soekandar, assistent-bondscoach stijl en Sylvestro van der Kooye, stijl-coördinator van District West die het stijlonderdeel voor hun rekening namen. Het spreekt voor zich dat deze stijlspecialisten de deelnemers weer de nodige fijne kneepjes wisten bij te brengen die bij stijlwedstrijden om de hoek komen kijken. Correcte standen en lichaamshouding stonden daarbij centraal, alsmede oefeningen en tips om op het juiste moment spanning en ontspanning toe te passen bij het uitrollen van een techniek. Het is dan bijzonder leuk om te ontdekken dat ook het stijlonderdeel van Taekwondo steeds populairder wordt.
Voor het sparring onderdeel was Anthony Wijnhoven met zijn assistente Chantal van Drost present. Tijdens de oefeningen spatte ook hier de dynamiek er vanaf. Anthony had het tempo er lekker in en verraste de taekwondoka’s met een reeks afwisselende en inspirerende oefeningen. Deze waren onder andere gericht op het leren lezen van een tegenstander, snelheidsontwikkeling, uit de lijn wegdraaien en meer variatie in traptechnieken. Een lekker pittig muziekje op de achtergrond zweepte bij de taekwondoka’s het enthousiasme nog meer op om maximaal mee te doen.
Zowel Mike Fox als Wilma van Velzen, die als bestuurslid vanuit District West aanwezig was, zeggen beiden terug te kijken op een geslaagde breedtesportactiviteit. “Doordat gekozen was voor een wat meer centraal gelegen locatie in Utrecht waren er eveneens deelnemers uit de andere districten. Een opkomst van meer dan zeventig taekwondoka’s op Paaszaterdag heeft ons dan ook aangenaam verrast.” De graduaties varieerden van witte band tot en met tweede dan en eveneens qua leeftijd was de groep heel divers. De sfeer was uitstekend en dit werd nog eens extra bevestigd door de vele positieve reacties na afloop. Maar wat wil je met zo’n team van topdocenten dat voor de dag kwam met een Stijl en sparring seminar op zijn Paasbest. De volgende activiteiten van District West zijn de Taekwondodag op 14 mei en op 18 juni het Districtskampioenschap Stijl West-Nederland. Noteer deze data alvast in je agenda!
.
Breedtesport
Danexamens
- Uitslagen danexamens
- Tijdsindeling danexamen 25 juni 2016
- Uitslagen danexamens en technische dag
- Uitslagen danexamens
District Noord-Oost
District West
District Zuid
- Taekwondo-dag Weert
- Taekwondodag district Zuid-Nederland
- Taekwondo dag district Zuid
- Stijljurycursus
Diverse activiteiten
Dopingautoriteit
Dutch Open
Dutch Open Poomsae
EK Cadetten
EK Junioren 2015
- WK Poomsae 2014 ten einde
- Ata Alavi wint brons op WK Poomsae
- WK POOMSAE 2014 – MEXICO (AGUASCALIENTES)
- Uitslag NK Poomsae
EQT
ETU / WTF
- 2e mogelijkheid online verlengen ETU coachlicentie
- Verlenging ETU coachlicentie
- Vice Chairman WTF Poomsae Committee
- Benoeming ETU Senior Vice President
European Games
Grand Prix Finale
Kadervorming
- Hanmadang scheidsrechtersopleiding
- Stijljurycursus
- ‘Vier inzichten voor inspirerend trainerschap’
- Planning (bij)scholingen ASK – najaar 2016
Nederlandse Loterij
- Zeven merken, één gedachte
- Nederlandse loterij
- De Lotto draagt in 2015 zo’n 43,5 miljoen euro af aan de sport.
- Over Lotto
NK Poomsae 2015
NK SPARRING
Olympische Spelen
Onderscheiding
- Joel van der Weide ontvangt ETU award
- Benoeming lid Kukkiwon Advisory Committee
- Mustapha Moutarazak opgenomen in Taekwondo Hall of Fame
Overige
- Technische Staf Poomsae
- Samen tegen Doping
- nationale Week van Respect
- Benoeming lid Kukkiwon Advisory Committee
Reglementen
- Overgangsregeling gewijzigde reglementen ISR
- Aangepast dopingreglement
- Stijlreglementen
- Nationaal Dopingreglement
RIO 2016
Selectiedocument
- Selectietoernooi EK Poomsae 2017
- Selectietoernooien EK sparring junioren 2017
- Selectiecriteria WK sparring senioren 2017
- WK poomsae en WK sparring junioren
Sparringstoernooi
- Grand Prix Finale
- 6th Under 21 European Taekwondo Championships
- Jelle “zeer blij”
- Zilver en brons op EK junioren!
Stijlprogramma
Stijltoernooi
- World Championships Poomsae 2016
- Austrian Open Poomsae
- Open British Poomsae
- Zeer succesvol EK Poomsae!
Talentontwikkeling
TBN - algemeen
- Oeuvreprijs Haags Sportgala
- Koninklijke onderscheidingen
- Jafar Zareei opgenomen in Taekwondo Hall of Fame
- Henk Meijer opgenomen in Taekwondo Hall of Fame
Topsport
Trainersopleiding
- Opleiding Taekwondotrainer niveau 2 & 3
- Geslaagden trainersopleiding
- Geslaagden trainersopleiding
- Geslaagden trainersopleiding
Veilig Sportklimaat
Wereldkampioen
WK junioren
WK Poomsae 2016
WTF licentie
- WTF toernooien registratieproces
- WTF licentie
- Verlengen of aanvragen WTF atletenlicentie en WTF official licentie
- Aanvraag WTF atletenlicentie 2e mogelijkheid








